Operacje powiek oraz inne operacje okulistyczne

W Ośrodku Okulistyki Klinicznej SPEKTRUM zabiegi operacyjne powiek i aparatu ochronnego oka wykonują okuliści z wieloletnim doświadczeniem.

services-subpage5

Nowoczesnymi technikami chirurgicznymi korygujemy wady opadania powieki górnej, a także niedomykalności powieki z zastosowaniem implantów złotych lub platynowych.

Wykonujemy zabiegi blepharoplastyki polegające na usunięciu nadmiaru skóry z powieki dolnej i/lub górnej. Zwiotczenie skóry powiek powoduje ograniczenie pola widzenia, które jest problemem nie tylko estetyczny, ale i zdrowotnym, może wywołać uczucie zmęczenia i ból oczu. Dotyczy osób w różnym wieku.

Leczymy również nieprawidłowe ustawienia powiek: odwinięcie- gdy brzeg powieki nie przylega, ale odstaje od powierzchni gałki ocznej, czy też podwinięcie- gdy rzęsy „podwijają” się do środka drażniąc i uszkadzając powierzchnię oka.

Wykonujemy także zabiegi na spojówkach oczu. Najczęściej jest to usunięcie skrzydlika, który narasta na przezroczystą rogówkę często powodując astygmatyzm.

Usuwamy zmiany na powiekach: gradówki, brodawki, cysty, rogi skórne, kaszaki, kępki żółte, znamiona, które są następnie badane histopatologicznie.

Wykonujemy laserową epilację rzęs. Zabieg polega na usuwaniu wraz z cebulkami nieprawidłowo rosnących rzęs, czyli zazwyczaj tych, które dotykają gałki ocznej, tym samym ją podrażniając. 

Wykonujemy zabiegowe leczenie zespołu suchego oka metodą zamknięcia punktu łzowego zatyczką.

W przypadku ciężkiego zespołu suchego oka, zwykle gdy wyczerpano już inne możliwości można wykonać elektrokoagulację punktu łzowego. Zabieg ten trwale zamyka punkt łzowy powodując zwiększenie ilości łez w worku spojówkowym.