Nasi specjaliści

Prof. dr hab. Maria Hanna NIŻANKOWSKA

Specjalista chorób oczu, inicjatorka i współzałożycielka SPEKTRUM Sp. z o.o., wybitny autorytet w dziedzinie okulistyki ze szczególnym uwzględnieniem jaskry. Zainicjowała i utworzyła w latach 2000/2001 wraz ze swoimi współpracownikami Ośrodek Okulistyki Klinicznej SPEKTRUM we Wrocławi... więcej »

Dr n. med. Marek ĆWIRKO

Klinicysta z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie chirurgii refrakcyjnej, po stażach szkoleniowych m.in. w Anglii, Niemczech, Belgii, Francji i Włoszech... więcej »

Dr n. med. Magdalena KOZIOROWSKA

Specjalista chorób oczu, Ordynator Oddziału Okulistyki Operacyjnej Ośrodka Okulistyki Klinicznej SPEKTRUM, długoletni klinicysta, specjalizuje się w chirurgii odwarstwienia siatkówki, zaćmy, jaskry i zeza... więcej »

Dr n. med. Jarosław MAREK

Specjalista chorób oczu, klinicysta z dużym doświadczeniem w mikrochirurgii rogówki, jaskry, zaćmy oraz operacjach plastycznych powiek. Liczne szkolenia w Europie i USA...więcej »

Dr n. med. Maria MUZYKA-WOŹNIAK

Specjalista chorób oczu, ceniony mikrochirurg okulistyczny, klinicysta po licznych stażach w Europie i USA. Specjalizuje się w operacjach zaćmy, chirurgii refrakcyjnej, leczeniu AMD... więcej »

Dr n. med. Łukasz SZELEPIN

Specjalista chorób oczu, doskonały klinicysta-praktyk, specjalizuje się leczeniu jaskry, diagnostyce USG i w zabiegach laserowych. Autor podręcznika "Terapia laserowa w jaskrze"... więcej »

Dr n. med. Hanna ZAJĄC-PYTRUS

Specjalista chorób oczu, klinicysta z 20-letnim stażem (m.in. w Niemczech, Anglii i Indiach) w zakresie chirurgii zaćmy, siatkówki, laseroterapii i leczenia jaskry. Chętnie podejmuje się leczenia schorzeń złożonych, między innymi skomplikowanych zaburzeń soczewki (zaćmy młodzieńczej i pourazowej), zabiegów odwarstwienia siatkówki... więcej »

Lek. Ziemowit POZNAŃSKI

Specjalista chorób oczu, Członek Europejskiego Towarzystwa Okulistycznego (Europejski Egzamin Specjalizacyjny złożył w Paryżu, uzyskując tytuł Fellow of the European Board of Ophthalmology), członek Europejskiego Towarzystwa Chirurgów Zaćmy i Refrakcji... więcej »

 

Lek. Marek Czyszczoń

Specjalista chorób oczu, członek Europejskiego Towarzystwa Chirurgów Zaćmy i Refrakcji (ESCRS – European Society of Cataract & Refractive Surgeons). Autor publikacji naukowych Medycznego we Wrocławiu.... więcej » 

 

Lek. Ewa ANIELSKA

Specjalista chorób oczu, z wieloletnim doświadczeniem w Klinice Okulistyki CMKP w Warszawie (w latach 1998-2007). W 2001r. laureatka stypendium ufundowanego przez SOE dla młodych okulistów z Europy wschodniej. Odbyła staże zagraniczne w UK (Eye& Ear Departament, University of Nottingham), USA (Dallas, Vision Quest)... więcej »

 

Lek. Anna BARĆ

Specjalista chorób oczu, z wieloletnim doświadczeniem w Klinice Okulistyki Akademii Medycznej we Wrocławiu. więcej »

Lek. Barbara BLITEK

Specjalista chorób oczu

Dr n. med. Anna BŁOŃSKA

Specjalista chorób oczu, z doświadczeniem zdobytym w Klinice Okulistyki Akademii Medycznej we Wrocławiu. Dodatkowo przez 3 lata pracowała na wydziale okulistyki Uniwersytetu Columbia w Nowym Jorku, zajmujac sie chorobami siatkowki, szczegolnie genetycznie uwarunkowanymi... więcej »

Lek. Anna GEBUZA

Specjalista chorób oczu, zajmuje się wykonywaniem następujących badań. więcej »

Dr n. med. Krystyna GRZEBIELUCH-REICHERT

Specjalista chorób oczu

Dr n. med. Joanna JAKUBASZKO-JABŁOŃSKA

Dr nauk medycznych od 2004, specjalista chorób oczu. Starszy asystent w Klinice Okulistyki w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu. Posiada 20-letni staż pracy i duże doświadczenie kliniczne... więcej »

Dr n. med. Dorota Maria KACZMAREK

Specjalista chorób oczu. Specjalizację ukończyła w Klinice Okulistyki Wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego. Autor i tłumacz publikacji naukowych, wykładowca na konferencjach poświęconych schorzeniom narządu wzroku oraz kontaktologii. Członek międzynarodowego stowarzyszenia ESCRS... więcej »

Dr hab. n. med. Radosław KACZMAREK

Specjalista chorób oczu w dziedzinie zaćmy, jaskry i chirurgii szklistkowo-siatkówkowej, po 2-letnim stażu naukowym w Klinice Chorób Oczu Uniwersytetu w Tübingen, ordynator II Oddziału Operacyjnego w Klinice Okulistyki AM. Współpracuje ze SPEKTRUM Ośrodkiem Okulistyki Klinicznej w zakresie leczenia AMD iniekcjami do ciała szklistego. więcej »

Lek. Dagmara KAŁKUN-WOLEŃSKA

Specjalista chorób oczu, zajmuje się leczeniem dorosłych i dzieci z uwzględnieniem jaskry. Wykonuje również badania angiograficzne dna oka. więcej »

Dr hab. n. med. Patrycja KRZYŻANOWSKA-BERKOWSKA

Specjalista w zakresie chirurgii zaćmy z jednoczasowym wszczepem wszystkich typów soczewek, z dużym doświadczeniem w zakresie usuwania zaćmy wrodzonej, dziecięcej i pourazowej oraz operacji podszycia soczewki. Specjalista w zakresie diagnostyki i terapii jaskry, chorób siatkówki oraz zapaleń błony naczyniowe... więcej »

Lek. Edyta MUSIELAK

Jest specjalistą chorób oczu z doświadczeniem klinicznym, pracuje jako asystent w Klinice Okulistyki Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Zajmuje się rozpoznawaniem i leczeniem jaskry, jak również długoterminową opieką nad pacjentami z jaskrą. Jest chirurgiem wykonującym zabiegi usunięcia zaćmy... więcej »

 

Dr n. med. Joanna PRZEŹDZIECKA-DOŁYK

Ukończyła studia medyczne na Wydziale Lekarskim Uniwersyttu Mdycznego we Wrocławiu w roku 2011 uzyskując tytuł lekarza. W latach 2011-2016 prowadziła badania w ramach studiów doktoranckich w Katedrze Immunologii Klinicznej oraz Klinice... więcej »

Lek. Beata SZWACZ

Specjalista chorób oczu o dużej wiedzy i doświadczeniu klinicznym w zakresie diagnostyki i leczenia chorób siatkówki, ze szczególnym uwzględnieniem stanów obrzękowych plamki. Prowadzi Poradnię leczenia AMD w Klinice Okulistyki we Wrocławiu. więcej »

Lek. Dorota TEKLAK

Specjalista chorób oczu, zajmuje się diagnostyką i leczeniem zachowawczym schorzeń narządu wzroku ze szczególnym uwzględnieniem jaskry u osób dorosłych i dzieci. Wieloletni członek Sekcji Jaskry Polskiego Towarzystwa Okulistycznego. W poradni okulistycznej dla dzieci zajmuje się wczesnym wykrywaniem i leczeniem... więcej »

Dr hab. n. med. Anna TURNO-KRĘCICKA

Specjalista chorób oczu, klinicysta z wieloletnim doświadczeniem, autorytet w dziedzinie diagnostyki i terapii chorób zapalnych błony naczyniowej, siatkówki i rogówki, diagnostyki i terapii jaskry, mikrochirurgii zaćmy i jaskry. Autor licznych publikacji naukowych i książek dla lekarzy... więcej »

Dr n. med. Maria TURSKA

Specjalność: okulistyka dziecięca, badania angiograficzne dna oka, pomoce optyczne dla słabo widzących.Specjalista chorób oczu od 2005 roku. Zainteresowania zawodowe to okulistyka dziecięca, pomoce optyczne dla słabo widzących, badania angiograficzne dna oczu.... więcej »

Dr. n. med. Agnieszka Kot (Rafalska)

Wydział Lekarski na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu ukończyła w 2014 r. w gronie dziesięciu najlepszych absolwentów. Szkolenie specjalizacyjne oraz studia doktoranckie odbyła w Katedrze i Klinice Okulistyki Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, gdzie następnie w latach 2021-2022 r. kontynuowała zatrudnienie jako... więcej »

Lek. Anna WIŚNIOWSKA-DOLNY

Specjalista chorób oczu od 2013 roku, doświadczenie zawodowe zdobywała w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym- Ośrodku Badawczo-Rozwojowym we Wrocławiu przy ulicy Kamieńskiego oraz w Poradni Okulistycznej dla dzieci przy Szpitalu im. Gromkowskiego we Wrocławiu... więcej »

Lek. Magdalena ZALISKO

Lekarz specjalista w zakresie okulistyki. Specjalizuje się w diagnostyce chorób plamki i siatkówki (interpretacja angiografii fluoresceinowej i OCT plamki) oraz laseroterapii siatkówki. więcej »

Lek. Anna ZIÓŁKOWSKA

Specjalista chorób oczu od 1994 roku. Doświadczenie okulistyczne zdobyła w ciągu 16 lat pracy na oddziale okulistyki, obejmujące również chirurgię okulistyczną. W latach 2000 - 2004 pełniła obowiązki zastępcy ordynatora oddziału. Od 2001 roku wykonuje systematycznie badania angiografii fluoresceinowej dna oka... więcej »

 

 

Z ZAKRESU ANESTEZJOLOGII I INTENSYWNEJ TERAPII:

Dr n. med. Maciej GARNCAREK

Znawca specyfiki znieczulenia okulistycznego, od 15 lat współpracujący z Kliniką Okulistyki AM, od 2001 r. ze SPEKTRUM Ośrodkiem Okulistyki Klinicznej. Doktorat w zakresie anestezjologii okulistycznej. więcej »

Dr n. med. Monika RYKOWSKA-PREŚ

Specjalista, z dużym doświadczeniem w zakresie anestezjologii okulistycznej, od 2012 r. współpracuje ze SPEKTRUM Ośrodkiem Okulistyki Klinicznej.

Dr n. med. Agnieszka ZAMIROWSKA

Doskonały specjalista, z dużym doświadczeniem w zakresie anestezjologii okulistycznej, od 2005 r. współpracuje ze SPEKTRUM Ośrodkiem Okulistyki Klinicznej. więcej »