Zabiegi operacyjne

Oferujemy szeroki zakres okulistycznych zabiegów operacyjnych u dorosłych i dzieci w ramach "chirurgii jednego dnia". Użycie nowoczesnego sprzętu do precyzyjnych technik zabiegowych pozwala na zwiększenie skuteczności i bezpieczeństwa podczas zabiegów, zmniejsza dyskomfort pacjenta po operacji oraz ryzyko powikłań, a także sprzyja szybkiej rekonwalescencji.

Korekcja wad wzroku

Laserowa korekcja wad wzroku stosowana jest od kilkunastu lat jako trwała metoda pozwalająca na wyeliminowanie konieczności noszenia okularów lub soczewek kontaktowych. Skorzystało z niej już z powodzeniem kilkanaście milionów pacjentów na całym świecie. Poza doskonałym sprzętem dla uzyskania oczekiwanych rezultatów korekty wzroku ważne jest doświadczenie operujących chirurgów refrakcyjnych.

Okulistyka dziecięca

Zajmujemy się diagnozowaniem, leczeniem zachowawczym i operacyjnym schorzeń oczu oraz rehabilitacją widzenia u dzieci. Rozwój narządu wzroku u dzieci możemy zaobserwować "gołym okiem", na podstawie zauważalnych zmian zachowań naszych pociech. Nasz wysoko wykwalifikowany personel medyczny jest do dyspozycji małych pacjentów przez cały okres pobytu w Ośrodku.

Centrum Jaskry

Jaskra jest schorzeniem potencjalnie zagrażającym ślepotą. Istnieje wiele typów jaskry tak znacznie różniących się objawami klinicznymi i sposobem leczenia, że traktuje się je jako odrębne jednostki chorobowe. Jaskra jest chorobą, która może ujawnić się w każdym wieku.

Zabiegi laserowe

Zabiegi laserowej korekcji wzroku są obecnie najbezpieczniejszym sposobem trwałego pozbycia się wad refrakcji, takich jak krótkowzroczność, dalekowzroczność i astygmatyzm. Zabieg polega na przywróceniu prawidłowego widzenia, czyli sprawieniu by obraz, na który patrzymy, był wyraźny.

Zespół Suchego Oka

Większość ludzi, których dotyka problem trwałej suchości i pieczenia oczu, ucieka się do leczenia objawowego, stosując miejscowo krople przynoszące ulgę. Zespół Suchego Oka jest jednak przypadłością bardziej złożoną, którą z możemy leczyć odpowiednio do przyczyny.

Diagnostyka

Od wielu lat zajmujemy się kompleksową diagnostyką i leczeniem chorób narządu wzroku. Tylko wczesne wykrycie i wczesne rozpoczęcie leczenia może zapobiec lub powstrzymać proces destrukcji nerwu wzrokowego. Skorzystaj z możliwości jakie daje OOK SPEKTRUM i umów się na wizytę do specjalisty.

Iniekcje doszklistkowe

Uratuj swój wzrok.
Iniekcje doszklistkowe preparatów anty-VEGF (Elyea, Lucentis, Avastin) stosuje się w przypadku chorób siatkówki, szczególnie w postaci wysiękowej zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem (AMD), w retinopatii cukrzycowej, wysokiej krótkowzroczności oraz po zakrzepach naczyń siatkówki. Podstawowym celem takiej terapii jest zahamowanie postępu choroby.

Soczewki, pomoce optyczne, ortokorekcja i dobór okularów

Naturalne widzenie na każdą odległość. Naszym Klientom polecamy tylko soczewki oraz pomoce optyczne najnowszych generacji, dające najwyższy komfort użytkowania, a jednocześnie najbezpieczniejsze dla użytkowników.

Optyk, Sklep medyczny

Ortokorekcja to niechirurgiczna metoda korekcji krótkowzroczności i niewielkiego astygmatyzmu. Jej innowacyjność polega na stosowaniu soczewek podczas snu. Modelują one rogówkę w taki sposób, że widzenie jest ostre. Jest to doskonała alternatywa dla wszystkich, którzy nie mogą poddać się laserowej korekcji. Do Twojej dyspozycji oddajemy salon z ekspozycją opraw okularowych, gabinet okulistyczny oraz laboratorium optyczne.