Historie pacjentów

Pacjentka Pani Marzena Awdziej

Dr n. med. Jarosław Marek, 05.2016

Pacjentka zgłosiła się do nas z problemem związanym z wysoką nadwzrocznością oraz dużym astygmatyzmem. Dodatkowo stwierdziliśmy istnienie niewielkich zmętnień soczewek o charakterze początkowych zmian zaćmowych, które utrudniały widzenie ostrego obrazu. Pani z trudem rozpoznawała numer nadjeżdżającego autobusu . W pracy miała trudności, które stanowiły nawet zagrożenie jej utraty.

Tak złożona wada okazała się trudna do skorygowania okularami lub soczewkami kontaktowymi.

Po szczegółowej analizie okazało się, że wadę trudno będzie też skorygować przy pomocy samej tylko laserowej chirurgii refrakcyjnej.  

Zaproponowaliśmy Pacjentce rozwiązanie polegające na leczeniu dwuetapowym – najpierw wymianę własnych soczewek na sztuczne a następnie zabieg laserowej korekcji w zakresie rogówki.

Zabieg w zakresie wymiany soczewek był wykonany z dobrym efektem.   Następnie, zgodnie z planem, po upływie kilku miesięcy pozostała wada została skorygowana laserem eximerowym .

Połączenie dwóch technik wprowadziło nas w zakres bezpieczeństwa i przewidywalnego działania. Dzięki temu udało się zdecydowanie poprawić ostrość wzroku pacjentki i możliwości jej funkcjonowania w życiu i w pracy. Wada została usunięta do tego stopnia, że Pani mogła przystąpić do egzaminu na prawo jady.

 

Pani Marzena Awdziej, 12.2016

Serdecznie dziękuję całej załodze SPEKTRUM za profesjonalizm. Jestem wdzięczna za opiekę nade mną, którą otrzymałam od dr Marka Ćwirko oraz od dr Jarosława Marka. Pragnę podziękować za profesjonalne wsparcie, które było bardzo potrzebne do podjęcia decyzji o operacji zaćmy obu oczu i korygowaniu astygmatyzmu laserem.

Dziękuję pani pielęgniarce Justynie Potaczek- Niemas, która mimo wielu swoich obowiązków miała czas i dużo cierpliwości, aby ze mną rozmawiać i tłumaczyć mi, że jestem w odpowiednim miejscu, że warto zaufać.

Bałam się strasznie wszystkiego. Dziękuję wszystkim na oddziale operacyjnym. Dziękuję paniom w rejestracji, wszystkim którzy robili mi badania przed wizytami, dziękuję Pani w szatni za uśmiech na twarzy. Czułam się z Wami jak z rodziną.

Jeszcze raz dziękuję z całego serca za uporanie się z moimi oczami.

Panie doktorze Ćwirko i Panie doktorze Marku. Macie Panowie złote ręce, ogromną wiedzę oraz talent, dzięki czemu WIDZĘ, mogę żyć lepiej i mogę się kształcić. Niedawno spełniłam nawet marzenie swojego życia - zdałam egzamin na prawo jazdy. Dzisiaj już swobodnie prowadzę samochód a jeszcze nie tak dawno chodziłam stale patrząc pod nogi!

Drodzy pacjenci nie bójcie się podejmowania trudnych decyzji. W tej klinice spotkacie zespół godny zaufania.


 

Pacjentka Pani Katarzyna Barańska

Dr Ziemowit Poznański, 10.2016

Pacjentka zgłosiła się do SPEKTRUM z wysoką krótkowzrocznością (-6,5 oraz -5,5 dioptrii w korekcji okularowej) oraz astygmatyzmem. Z uwagi na brak tolerancji korekcji cylindrycznej (astygmatyzmu) wada była niedokorygowana – czyli pacjentka mogła widzieć lepiej niż pozwalała jej na to jej korekcja okularowa.

Na tablicy do badania ostrości wzroku, bez okularów pani Katarzynie trudno było rozpoznać nawet największą literę. Funkcjonowanie w życiu codziennym bez okularów było niemożliwe. Pacjentka nie była bez nich w stanie nawet swobodne poruszać się po mieszkaniu.

Dodatkowym problemem, który należało wziąć pod uwagę, było pojawiające się u każdego po 40 roku życia osłabienie ostrości wzroku z bliska. Prędzej czy później zmusiłoby to pacjentkę do konieczności używania dwóch par okularów – jednych do dali, drugich do bliży.

Wykonując zabieg laserowej korekcji wzroku doprowadziliśmy do normowzrozności , czyli usunęliśmy w pełni wadę wzroku wraz z astygmatyzmem osiągając u pacjentki pełną możliwą ostrość wzroku. Proces rekonwalescencji przebiega bardzo dobrze. Jedynie w pewnym momencie w przyszłości Pani Katarzyna będzie musiała zacząć stosować korekcję do bliży (czytania), tak jak każdy kto nigdy nie miał żadnej wady wzroku.

 

Pani Katarzyna Barańska, 12.2016

Dziś mogę już funkcjonować bez okularów. Czuję się bez nich sprawniejsza fizycznie. Co prawda nie mam już odgniecenia na nosie – pamiątki po ciężkich okularach ale wciąż pozostał mi odruch ich poprawiania.

Jeszcze nie tak dawno w okularach nie widziałam dokładnie numeru rejestracyjnego samochodu jadącego przede mną. Teraz widzę go nawet z większej odległości. Szybciej też dostrzegam znaki drogowe co niewątpliwie zwiększa bezpieczeństwo i sprawia, że czuję się na drodze pewniejsza.

Brak konieczności noszenia okularów pozwoli mi na swobodne uprawianie aktywności fizycznej tj. pływania i nurkowania. Nigdy więcej nie będę musiała martwić się o to, że w wodzie mogę zgubić soczewki kontaktowe.

Niemal każdego dnia zaskakuje mnie to jak dużo prostsze jest życie bez konieczności noszenia okularów. Ostatnio na koncercie mogłam spokojnie się wzruszyć bez obawy, że wypłyną mi soczewki!

Wiem, że decyzja o zabiegu laserowej korekcji wzroku była jedną z najtrafniejszych w moim życiu. Zabieg w SPEKTRUM wspominam także jako ciekawe doświadczenie życiowe. Spotkałam tu wielu fantastycznych ludzi, których pewnie nigdy bym nie poznała, gdybym nie zdecydowałabym się na zabieg tutaj :)