Ortokorekcja

Ortokorekcja to metoda korekcji krótkowzroczności (do -5,00 D) i niewielkiego astygmatyzmu (do -1,00 Cyl) wykorzystująca sztywne soczewki kontaktowe o odwróconej geometrii.

Metoda ta polega na stosowaniu soczewek na noc. Zmieniają one delikatnie i bezpiecznie krzywiznę rogówki oka, dzięki czemu w ciągu dnia Pacjent uzyskuje doskonałą ostrość widzenia bez stosowania soczewek kontaktowych czy okularowych.

Ortokorekcja jest dobrym rozwiązaniem dla Pacjentów niekwalifikujących się do zabiegów chirurgii laserowej. Jest to metoda odwracalna, co znaczy, ze po zaprzestaniu stosowania soczewek na noc rogówka wraca do pierwotnego kształtu. Ortokorekcję można stosować u dzieci od 10 rok życia, szczególnie w przypadku postępującej krótkowzroczności.

W czasie wizyty kwalifikacyjnej pacjenci mają wykonany szereg badań diagnostycznych, indywidualnie dobraną soczewkę oraz możliwość jej zakupu w sklepie medycznym.

Jest to doskonała metoda leczenia dla osób aktywnych fizycznie lub wykonujących zawody, w których wymagany jest idealny wzrok.